Strona główna > > Grupa Chiesi...

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
Email Sent
Authorize the processing of personal data

Grupa Chiesi ogłasza utworzenie nowego Globalnego Oddziału Chorób Rzadkich

Data: 06/02/2020
  • Specjalistyczny oddział ds. badań i rozwoju produktów dedykowanych chorobom rzadkim i ultrarzadkim podkreśla zaangażowanie Chiesi w budowanie lepszej przyszłości dla pacjentów.
  • Globalny Oddział Chorób Rzadkich Chiesi wykorzysta wszystkie zasoby, jakimi dysponuje Grupa Chiesi, na potrzeby wspierania społeczności cierpiących z powodu chorób rzadkich, początkowo skupiając się na lizosomalnych chorobach spichrzeniowych, hematologii i okulistyce.

 

Parma (Włochy), 6 luty2020 - Chiesi Farmaceutici S.p.A., międzynarodowa grupa prowadząca działalność badawczą w branży opieki zdrowotnej (Grupa Chiesi), ogłosiła utworzenie Oddziału Chorób Rzadkich Chiesi, nowej jednostki biznesowej, która wykorzysta wszystkie zasoby Grupy Chiesi do prowadzenia badań oraz rozwoju nowych produktów dedykowanych chorobom rzadkim i ultrarzadkim. Oddział będzie miał siedzibę w Bostonie w stanie Massachusetts i początkowo skupi się na badaniach i rozwoju produktu w lizosomalnych zaburzeniach spichrzeniowych oraz rzadkich zaburzeniach hematologicznych i okulistycznych.

 

„Chiesi ma na swoim koncie wiele sukcesów w zakresie odkrywania, opracowywania i komercjalizacji innowacyjnych terapii, wychodząc naprzeciw niezaspokojonym potrzebom osób cierpiących na rzadkie choroby. Dzięki jednostce chorób rzadkich i ultrarzadkich Chiesi wynosimy tę działalność na zupełnie nowy poziom – zwiększając swoje wysiłki na rzecz wspierania osób i rodzin dotkniętych rzadkimi chorobami na całym świecie” – mówi Giacomo Chiesi, szef Globalnego Oddziału Chorób Rzadkich Chiesi„Oficjalnie uruchamiamy oddział przed WORLDSymposium – jednym z najważniejszych corocznych spotkań poświęconych chorobom rzadkim. Mamy nadzieję, że podczas tego sympozjum nawiążemy liczne kontakty z osobami cierpiącymi na lizosomalne choroby spichrzeniowe i społecznościami osób cierpiących na inne rzadkie choroby, aby móc nakreślić nadzieje i cele naszego nowego oddziału oraz zidentyfikować możliwości współpracy w zakresie badań i wsparcia na rzecz pacjentów.”

 

Grupa Chiesi zajmuje się sprzedażą leków stosowanych w leczeniu lizosomalnych chorób spichrzeniowych (LSD) – alfa-mannozydozę i cystynozę nefropatyczną – na wybranych rynkach poza USA. Spółka buduje i rozwija szereg innowacyjnych terapii w leczeniu LSD i innych rzadkich chorób. W styczniu 2020 r. Grupa Chiesi ogłosiła zawarcie umowy z Apotex, Inc. dotyczącej nabycia praw do leku Ferriprox® (deferypron) stosowanego w leczeniu pacjentów cierpiących na talasemię, u których doszło do podwyższonego poziomu żelaza po transfuzji. W 2018 r. spółka Chiesi nabyła również prawa do obrotu pegunigalsydase alfa (lub PRX-102) w USA w celu leczenia choroby Fabry'ego. W lutym 2019 r. Chiesi dołączyła ponadto do Rady Korporacyjnej Krajowej Organizacji Chorób Rzadkich (NORD).

 

„Jesteśmy niezwykle podbudowani reakcją na uruchomienie Globalnego Oddziału Chorób Rzadkich Chiesi, zarówno ze strony organizacji zajmujących się wsparciem, jak i leczeniem. Naszym celem jest osiągnięcie szybkich postępów w zakresie realizowanych programów badawczo-rozwojowych oraz aktywny udział w zakresie wspierania pacjentów i ich rodzin” – powiedział Giacomo Chiesi, dodając: „Istnieje ponad 7 000 rzadkich chorób, a w przypadku przeważającej większości, nie ma dostępnych metod leczenia. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że możemy wykorzystać dziesięciolecia doświadczeń spółki Chiesi w zakresie opracowywania leków i działalności na rzecz pacjentów, a przez to mieć swój udział w leczeniu wielu rzadkich chorób w najbliższych latach”.

 

O Globalnym Oddziale Chorób Rzadkich Chiesi

Oddział Chorób Rzadkich Chiesi to jednostka biznesowa Grupy Chiesi utworzona w lutym 2020 r., która koncentruje się na badaniach i rozwoju metod leczenia chorób rzadkich i ultrarzadkich. Oddział Chorób Rzadkich Chiesi współpracuje z Grupą Chiesi, aby wykorzystać w pełni zasoby i możliwości naszej globalnej sieci w celu stworzenia nowych innowacyjnych metod leczenia osób cierpiących na choroby rzadkie, z których wiele ma ograniczone możliwości leczenia albo nie posiada ich wcale. Jednostka jest także oddanym partnerem światowych liderów w zakresie działalności na rzecz pacjentów, badań i opieki nad pacjentami.

 

 

O Grupie Chiesi                

                                                            

Chiesi Farmaceutici to międzynarodowa grupa prowadząca działalność badawczą w branży opieki zdrowotnej z siedzibą we włoskiej Parmie. Grupa posiada 85-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej i działa w 29 krajach na całym świecie. Chiesi zajmuje się badaniem, rozwojem i sprzedażą innowacyjnych leków w dziedzinie terapii oddechowej, medycyny specjalistycznej i chorób rzadkich. Jej dział zajmujący się pracą badawczo-rozwojową ma swoją siedzibę w Parmie (Włochy) i jest zintegrowany z grupami badawczo-rozwojowymi we Francji, USA, Wielkiej Brytanii i Szwecji w celu realizacji programów przedklinicznych, klinicznych i rejestracyjnych Chiesi. Grupa zatrudnia prawie 6 000 osób. Chiesi to zarejestrowana organizacja pożytku publicznego (Benefit Corporation). Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy na stronę internetową www.chiesi.com

 

 

Kontakty z mediami:

Valentina Biagini

Senior Group Communication Manager, Chiesi Group

Tel. – +39 348 7693 623

Email – v.biagini@chiesi.com

 

Jenna Urban

Berry & Company Public Relations

Tel. – 1 212 253 8881

Email – jurban@berrypr.com