Strona główna > > The B Change:...

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
Email Sent
Authorize the processing of personal data

The B Change: Instant Book z organizacji Pharmastar

Data: 14/07/2020

Pharmastar włoski portal farmaceutyczny umieścił  na swoich łamach publikacje w całości poświęconą międzynarodowemu ruchowi B Corp  " The B Change – biznes jako wartość środowiskowa i społeczna". Dokument ten ma na celu przedstawienie szczegółowego przeglądu ruchu B Corp, od jego powstania do celów, jak do niego dołączyć, jak zmierzyć wpływ firmy na środowisko i jak rozpocząć proces stawania się  "firmą pożytku publicznego" (“Benefit Company”).

 

Publikacja w dużej części poświęcona jest Chiesi Gruop, obecnie największej międzynarodowej grupie farmaceutycznej, która uzyskała certyfikat B Corp.

 

"Dla Chiesi wspólna wartość oznacza tworzenie wartości dla społeczeństwa i samej firmy, z jednoczesnym generowaniem wartości dla systemu, w którym firma działa. Pochodzi to z podstawowej koncepcji współzależności: przedsiębiorstwo nie może rozwijać się w niezdrowym społeczeństwie, które walczy o przetrwanie na umierającej planecie. Oznacza to próbę stworzenia przedsiębiorstwa zdolnego do sprostania wielu wyzwaniom naszego społeczeństwa i środowiska przy jednoczesnym generowaniu niezbędnych zysków, które zagwarantują firmie funkcjonowanie. Dla nas wspólna wartość oznacza pracę dla naszych pacjentów w zupełnie nowy sposób" - mówi Maria Paola Chiesi, dyrektor ds. wspólnej wartości i zrównoważonego rozwoju w Chiesi. "Firma farmaceutyczna zazwyczaj działa koncentrując się na  molekule; Chiesi całkowicie rewolucjonizuje ten proces koncentrując się na pacjencie, słuchaniu jego potrzeb i doświadczeń, co pozwala nam zmienić sposób postrzegania chorób i leczenia".

 

Kliknij tutaj aby zapoznać się z Instant Book'iem Pharmastar.