Strona główna > Wolontariat Chiesi

Authorize the processing of personal data
Edit email address
Invalid email
Email Sent
Authorize the processing of personal data

 

Wolontariat Pracowniczy Chiesi Poland – WE ACT DAY

 

W Chiesi Poland staramy się tworzyć nie tylko dobrą przestrzeń do pracy, ale też ekologiczną i społeczną świadomość nas wszystkich. Staramy się edukować wszystkich pracowników z zakresu między innymi ekologicznego podejścia, ograniczamy zużycie tworzyw sztucznych na terenie biura a tym razem zaangażowaliśmy się w dwie inicjatywy: ekologiczną oraz społeczną. W Chiesi Poland wspólnie dbamy o lepsze jutro!

 

 

W 2019 roku wspólnie nasadziliśmy 2019 szt. sadzonek!

 

28 sierpnia pracownicy Chiesi Poland nasadzili 2019 sztuk sadzonek drzew. Nasadzanie odbyło się w nadleśnictwie Olsztyn, mieliśmy do posadzenia 3 gatunki drzew: dąb, lipę oraz sosnę. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu udało się nam wzbogacić fragment Olsztyńskiego lasu. W Chiesi Poland po raz pierwszy mieliśmy okazję brać udział w tak szczytnej inicjatywie.

 

Obecnie obserwujemy coraz więcej problemów ekologicznych na Ziemi, środowisko jest stale zaśmiecanie i niszczone są zasoby przyrody.  To w jakim środowisku żyjemy zależy w dużej mierze od na samych. Organizując tą akcję jako Chiesi Poland chcieliśmy zwrócić uwagę na to jak ważne jest dbanie o naszą planetę, środowisko a jednocześnie mieliśmy okazję do wspólnej integracji poprzez aktywne działanie na rzecz środowiska.

 

 

Wspieramy Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny

 

20 września 2019 roku Pracownicy, którzy zgłosili swoją chęć udziału w pracowniczym wolontariacie, spotkali się w Otwocku w interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym, aby aktywnie wesprzeć realne potrzeby tej instytucji. Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny (IOP) jest unikalnym w skali kraju i jedynym w województwie mazowieckim ośrodkiem interwencyjnym, przyjmującym noworodki i niemowlęta w nagłych sytuacjach kryzysowych, pozbawionych czasowo lub trwale opieki rodziców.

Jego działalność służy ochronie najmłodszych dzieci przed negatywnymi skutkami sieroctwa. 

Wspólnie udało się nam:

  • Wyremontować pomieszczenie, które będzie służyło ośrodkowi jako magazynek
  • Wyremontować huśtawkę
  • Kupić i skręcić regały do magazynku
  • Odświeżyć i przemalować donice
  • Kupić i skręcić ławki
  • Umyć kilkanaście dużych okien oraz posprzątać w pokojach maluszków.

 

W nagrodę Pracownicy mieli możliwość poznać małych bohaterów i spędzić z nimi trochę czasu, opiekując się nimi i odciążając przy tym Panie, które na co dzień dbają o maluchy.

 

WE ACT DAY - nowa era odpowiedzialnego biznesu - artykuł Anny Kuźmickiej (Dyrektor Personalny Chiesi Poland)